10 Niedziela Zwykła

  1. Wielbimy Boga za sakramentalną obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej. Oprócz Mszy Świętej wyraża się ona także przez procesje; będziemy uczestniczyć w oktawie Bożego Ciała. Celebrowane w tych dniach w naszym kościele czerwcowe nabożeństwa o godz. 18:00 połączone będą z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Wszystkich zapraszam do licznego udziału. Warto pomyśleć o wytrwałości.

  2. Dziękuję za uczestnictwo w Uroczystości Bożego Ciała. Za udział w budowie i dekorowaniu czterech ołtarzy; Ołtarz I – Oaza Rodzin wraz ze wspólnotą oazy młodzieżowej i służbą liturgiczną; Ołtarz II – Rodzice dzieci Pierwszej Komunii, oraz rodzice z młodzieżą bierzmowaną. Ołtarz III – Wspólnoty Róż Różańcowych i Margaretek; Ołtarz IV – Chór parafialny oraz schola parafialna. Szczególnie dziękuję tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji: Służbie LITURGICZNEJ, rozwożącym ołtarze (starszym i młodszym), były też dzieciaki pomagające w dekoracji. Panom którzy nieśli baldachim, Rycerzom KOLUMBA, Dzieciom Pierwszokomunijnym (także tym, które chociaż przystąpiły do komunii w innej parafii) to uczestniczyły w procesji. Dzieciom sypiącym kwiaty, oraz tym które dzwoniły dzwonkami. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego jej bronienia.

  3. Wydarzenia nadchodzącego Tygodnia w naszej parafii: We wtorek 9 czerwca na Mszy Świętej zakończenie roku formacyjnego Oazy Domowego Kościoła. 11 czerwca w czwartek peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa organizowana przez Rycerzy Kolumba. Adoracja do 19:30. Warto zauważyć, iż owocem tej peregrynacji ma być zakup sprzętu dla kliniki w Prokocimiu (szczegóły na PLAKATACH oraz parafialnym FB). 13 czerwca : Pielgrzymka Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej; piknik rodzinny w naszej szkole podstawowej nr 119, oraz zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, Lektorów, oraz scholi parafialnej. Szczegółowe informacje na plakatach.

  4. W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek, 8 czerwca – Święta Jadwiga Królowa
  • we wtorek, 9 czerwca – Święty Efrem diakon i doktor Kościoła;
  • w środę, 10 czerwca – Błogosławiony Bogumił
  • w czwartek, 11 czerwca – Święty Barnaba
  • w piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.