11 Niedziela Zwykła

  1. Dobiegamy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po oktawie Bożego Ciała powracamy do stałego porządku Mszy Świętych czyli Msze Wtorkowe i Czwartkowe o godz. 8:00 pozostałe dni tygodnia o 18:00. Nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy Świętej. Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe o godz. 19:00

  2. Dziękuję za uczestnictwo w Oktawie Bożego Ciała . Szczególnie dziękuję: P. Krzysztofowi, Służbie LITURGICZNEJ, Panom którzy nieśli baldachim – nie zabrakło ich w żadnym dniu, Rycerzom KOLUMBA, Dzieciom Pierwszokomunijnym. Dzieciom sypiącym kwiaty, oraz tym które dzwoniły dzwonkami – a trzeba przyznać, że w tym roku było ich więcej. Dziękuję za świadectwo wszystkim obecnym na procesjach.

  3. Dziękuję Rycerzom Kolumba za organizację Peregrynacji Obrazu Serca Jezusowego. Owocem peregrynacji jest zbiórka na Echokardiograf do szpitala dziecięcego w Prokocimiu; jeśli ktoś ma jeszcze chęć i możliwość można wrzucić ofiarę do puszki z napisem i logiem Rycerzy Kolumba.

  4. Po latach powraca także na ulicę Krakowa pielgrzymka ku czci Serca Jezusa; szczegóły znajdziemy na plakatach.

  5. Wydarzenia nadchodzącego Tygodnia w naszej parafii: 18 czerwca w czwartek kolejne spotkanie grupy Synodalnej w naszej parafii o godz. 18:00; 21 czerwca to trzecia Niedziela miesiąca składka na budowę naszej świątyni. Jednocześnie udamy się na zbiórkę do św. Jana Kantego – zapraszam Wolontariuszy. 21 czerwca to także zakończenie diecezjalne roku Formacyjnego Domowego Kościoła w parafii na Bieżanowie. Z wydarzeń diecezjalnych również 21 czerwca odbędzie się w Krakowie XII już Marsz dla życia i rodziny.

  6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w środę, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski
  • w piątek, 19 czerwca – Święty Romuald, opat, założyciel zakonu kamedułów.