11 Niedziela Zwykła
-
Dobiegamy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po oktawie Bożego Ciała powracamy do stałego porządku Mszy Świętych czyli Msze Wtorkowe i Czwartkowe o godz. 8:00 pozostałe dni tygodnia o 18:00. Nabożeństwa czerwcowe po każdej Mszy Świętej. Dzisiaj Nabożeństwo czerwcowe o godz. 19:00
-
Dziękuję za uczestnictwo w Oktawie Bożego Ciała . Szczególnie dziękuję: P. Krzysztofowi, Służbie LITURGICZNEJ, Panom którzy nieśli baldachim – nie zabrakło ich w żadnym dniu, Rycerzom KOLUMBA, Dzieciom Pierwszokomunijnym. Dzieciom sypiącym kwiaty, oraz tym które dzwoniły dzwonkami – a trzeba przyznać, że w tym roku było ich więcej. Dziękuję za świadectwo wszystkim obecnym na procesjach.
-
Dziękuję Rycerzom Kolumba za organizację Peregrynacji Obrazu Serca Jezusowego. Owocem peregrynacji jest zbiórka na Echokardiograf do szpitala dziecięcego w Prokocimiu; jeśli ktoś ma jeszcze chęć i możliwość można wrzucić ofiarę do puszki z napisem i logiem Rycerzy Kolumba.
-
Po latach powraca także na ulicę Krakowa pielgrzymka ku czci Serca Jezusa; szczegóły znajdziemy na plakatach.
-
Wydarzenia nadchodzącego Tygodnia w naszej parafii: 18 czerwca w czwartek kolejne spotkanie grupy Synodalnej w naszej parafii o godz. 18:00; 21 czerwca to trzecia Niedziela miesiąca składka na budowę naszej świątyni. Jednocześnie udamy się na zbiórkę do św. Jana Kantego – zapraszam Wolontariuszy. 21 czerwca to także zakończenie diecezjalne roku Formacyjnego Domowego Kościoła w parafii na Bieżanowie. Z wydarzeń diecezjalnych również 21 czerwca odbędzie się w Krakowie XII już Marsz dla życia i rodziny.
-
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
- w środę, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski
- w piątek, 19 czerwca – Święty Romuald, opat, założyciel zakonu kamedułów.